Prosimy o zapoznanie się z klauzulami informacyjnymi
Dzień 12 lipiec 2023 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Izbicku zostanie zapamiętany jako dzień radości i dziecięcego śmiechu. Grupa dzieci z terenu gminy Izbicko wzięła udział w zajęciach zorganizowanych przez tut. Ośrodek pod hasłem „ Dzień bez telefonu i komputera - Cyberprzemocy mówimy NIE !!!” .
Celem spotkania było pokazanie młodemu społeczeństwu jak spędzić wolny czas bez elektroniki. Specjalnie dla naszych najmłodszych przybyła Pani fryzjerka by przedstawić swój zawód oraz opowiedzieć o pielęgnacji włosów. Radości dzieci nie było końca, kiedy mogli skorzystać z wybranej przez siebie usługi doświadczonego fryzjera. Ponadto ciała pociech przyozdobiły kolorowe, brokatowe tatuaże, do których kolejka nie miała końca.
W ramach przerwy dzieci mogły przyjrzeć się w jaki sposób przygotować popcorn w specjalnej do tego przystosowanej maszynie oraz go skonsumować.
Piski rozległy się po całym Ośrodku, kiedy nadjechał radiowóz policyjny. Dwóch pracowników służby mundurowej przygotowało pogawędkę na temat „Dzień bez telefonu i komputera - Cyberprzemocy mówimy NIE !!!”, a następnie dzieci mogły z bliska zobaczyć i zasiąść w radiowozie policyjnym. Omawiane hasło było tematem konkursu plastycznego, w wyniku którego wyłoniono najlepsze prace. Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone, a pozostałe wyróżnione.
Kolejno odbyły się interesujące warsztaty, gdzie pod okiem fachowca rączki dzieci pracowały nad wykonaniem własnych gniotków antystresowych. Zaproszony gość zdradził przepis na domową ciastolinę w różnych kolorach o przepięknych zapachach.
Po kilkugodzinnych zajęciach przyszedł czas na posiłek.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Izbicku bardzo dziękuje przybyłym dzieciom, a także ich opiekunom za zainteresowanie naszym projektem.
Na szczególne podziękowania zasługuje Pani Kornelia Hurek z Boryczy, która w ciekawy sposób umiliła czas dzieciom stylizując ich włosy oraz Pani Marii i Dariuszowi Popanda za pouczającą rozmowę z pociechami, a także dostarczone emocje przy radiowozie policyjnym. Dużym zaangażowaniem w nasz projekt wykazał się Szymon Malek, który przygotował dla dzieci popcorn, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.
Liczne zainteresowanie dzieci robieniem domowej ciastoliny sprawiło, że Pani Anna Podwysocka - prowadząca warsztaty, zdradziła przepis na ciastolinę, którą można samodzielnie przygotować w domu, do czego zachęcamy bo dało to dzieciom ogrom radości !
PRZEPIS:
100 g mąki pszennej
50 g drobnej soli
10 g oleju
½ łyżeczki kwasku cytrynowego
60 g wody z rozpuszczonym barwnikiem
5 kropli aromatu migdałowego